DJI - Phantom 4 Pro V2.0

Kód: DJI0430
Novinka Tip
Značka: DJI
1 699 €
Dodanie 2-5 dní
Môžeme doručiť do:
25.2.20

Kvadrokoptéra Phantom 4 Pro V2.0 s 4K Ultra HD kamerou. Umiestnenie na 3-osom stabilizovanom závese, s integrovaným digitálnym systémom OcuSync pre prenos obrazu, s video pozičným systémom, anti-kolíznymi senzormi a veľa ďalších funkcií. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Popis produktu: 

Nová kamera je osadená 1-palcovým 20-megapixelovým snímačom, ktorý je schopný natáčať 4K / 60fps video a zhotovovať sekvenčné fotografie pri 14 snímkach za sekundu. Konštrukcia zo zliatin titánu a horčíka zvyšuje tuhosť trupu a znižuje hmotnosť. Systém FlightAutonomy dopĺňa dvojicu zadných obrazových snímačov a infračervené senzory, Phantom 4 Pro teda vníma okolie v piatich smeroch a je schopný sa vyhýbať prekážkam v štyroch smeroch.

 • Digitálny prenos signálu OcuSync
 • Možnosť bezdrôtového používania okuliarov DJI Goggles
 • Nové vrtule 9,4x5,5 "
 • 1-palcový snímač
 • 60fps
 • Mechanická uzávierka
 • Dvojaké kódovanie
 • 5-smeroch pre vyhýbanie sa prekážkam
 • 7km dosah ovládania
 • 29-minútový letový čas

 

 

KAMERA s 1-palcovým 20MP snímačom: 

Palubná kamera bola prestavaná pre použitie 1-palcového 20-megapixelového CMOS snímača. Kamera je osadená na mieru skonštruovaným objektívom s ôsmimi členmi zostavenými v siedmich skupinách je prvoukamerou DJI s mechanickou uzávierkou, ktorá odstraňuje skreslenie "rolling shutter", ktoré sa môže objaviť na zázname rýchlo sa pohybujúceho predmetu alebo pri rýchlom letu. Je rovnako výkonná, ako mnoho tradičných "pozemných" kamier. Výkonnejšie spracovanie videa podporuje H.264 4K video pri 60fps alebo H.265 4K pri 30fps, oboje s dátovým tokom 100Mb / s. Pokročilé snímače a procesory zaisťujú, že je všetko zachytené s viacerými detailmi a obrazovými dátami, ktoré sú potrebné pre postprodukciu.

Vyhýbanie sa prekážkam: 

FlightAutonomy je rozšírené o sadu obrazových stereo snímačov s vysokým rozlíšením, ktoré sú uložené v zadnej časti dronu a dopĺňajú tak pár snímačov umiestnených vpredu a infračervené čidlá pre vnímanie prekážok, ktoré sú umiestnené na stranách. Toto prepojenie vytvára celok, ktorý je schopný vnímať prekážky v piatich smeroch a je schopný sa im vyhýbať v štyroch smeroch. To chráni Phantom 4 Pro pred viacerými prekážkami a dáva filmárom istotu potrebnú pre zachytenie zložitejších kompozícií.

Diaľkový ovládač: 

Ovládač Phantoma 4 Pro je vybavený vylepšeným systémom LightBridge pre prenos HD obrazu, ktorý pridáva podporu prenosu na frekvencii 5.8 GHz. Možnosť výberu medzi 2.4GHz a 5.8GHz umožňuje pilotovi vyhnúť sa rušeniu a znižuje oneskorenie prenosu obrazu v miestach s extenzívnym využitím frekvencie 2.4GHz.

Systémy pre prenos obrazu cez Wi-Fi bežne využívajú frekvenciu 2.4GHz pre komunikáciu s ovládačom, ktorý používa 5.8GHz frekvenciu, aby sa predchádzalo rušeniu keď obaja používajú rovnakú frekvenciu. Systém pre prenos HD obrazu LightBridge použitý u Phantomu 4 Pro využíva TDM (Time Division Multiplexing - mutiplex s časovým delením) pre prenos signálu, čo umožňuje odosielať riadiace signály a prijímať video signál na rovnakej frekvencii. V zástavbe je pásmo 2.4GHz často ovplyvnené Wi-Fi, 4G vysielačmi a ďalšími typmi rušenia, pásmo 5.8GHz zvýši spoľahlivosť prenosu. Po zapnutí Phantom 4 Pro zhodnotí úroveň okolitého rušenia a automaticky vyberie prenosovú frekvenciu s najmenším rušením. Toto zaisťuje optimálne dosah prenosu videa až 7km. *

Integrovaný HDMI port, slot pre Micro-SD kartu, mikrofón, reproduktor a Wi-Fi pripojenie umožňuje editáciu fotografií vnútri aplikácie DJI GO, ktoré potom môžete zdieľať takmer okamžite. Akumulátor diaľkového ovládania s výdržou päť hodín z Phantoma 4 Pro robí kompletné riešenie pre leteckú fotografiu a video. * Bez prekážok, rušenie, v súlade s FCC.

 

INTELIGENTNÝ LET: 

DRAW: 

Draw je úplne nová technológia pre zadávanie trasy. Jednoducho nakreslite trasu na obrazovke a Phantom 4 Pro poletí daným smerom a bude udržiavať výšku. To pilotovi umožňuje sústrediť sa na prácu s kamerou a tvorbu komplexných záberov. K dispozícii sú dva režimy Draw, ktoré možno použiť v rôznych prípadoch.

 • Štandard: Lietadlo nasleduje trasu pri stálej rýchlosti, kamera je natočená po smere letu.
 • Free: Lietadlo nasleduje trasu len na pokyn. V tomto režime možno kameru natočiť akýmkoľvek smerom.

 

ActiveTrack: 

Phantom 4 Pro automaticky rozozná predmety, nasleduje ich a natáča sa v pohybe, to uľahčuje tvorbu komplexných záberov. Nasledovanie rýchlo sa pohybujúceho predmetu môže byť náročné, ale pokročilé algoritmy pre rozoznanie obrazu použité u Phantomu 4 Pro mu umožňujú rozoznať a sledovať predmet a zároveň ho udržať v zábere. Tento nový algoritmus tiež rozoznáva viac predmetov, od ľudí a vozov po zvieratá, a upraví tak dynamiku letu pre dosiahnutie plynulého záberu.

Pilot teraz môže voliť medzi:

 • Trace - Sledovanie za alebo pred predmetom, automatické vyhýbanie sa prekážkam.
 • Profile - Let súbežne s predmetom pod rôznym uhlom pre získanie záberu z profilu.
 • Spotlight - Kamera udržuje predmety v zábere, zatiaľ čo lietadlo môže letieť takmer kamkoľvek.

 

TapFly: 

Let kamkoľvek na obrazovke, stačí jednoduché poklepanie. Kliknite kamkoľvek na obrazovke pre plynulú zmenu smeru letu s automatickým vyhýbaním sa prekážkam * a kliknite znovu pre použitie ovládacích pák ku zmene smeru. Nová funkcia AR trasa zobrazuje smer letu v reálnom čase pre porovnanie akonáhle sa trasa upraví. Ovládať pákami výšku, smer, rýchlosť a klopenie kamery zároveň môže byť zložité, TapFly Free umožňuje pilotovi nastaviť smer letu a potom iba meniť natočenie Phantoma 4 Pro a naklonenie kamery podľa potreby, bez toho aby dochádzalo k zmene smeru letu.

Celkom sú k dispozícii tri TypFly režimy:

 • TapFly Forward - Kliknite pre letom daný smer.
 • TapFly Backward - Kliknite pre let opačným smerom, napr. Kliknite do dolného pravého rohu obrazovky pre let pospiatky smerom k hornému ľavému rohu.
 • TapFly Free - Uzamknite let Phantoma vpred a ovládajte otáčanie počas letu.

* Vyhýbanie sa prekážkam nie je dostupné s funkciou TapFly Free.

 

Návrat domov:

Vo vylepšenom režime pre návrat domov Phantom 4 Pro automaticky vyberá najvhodnejšiu trasu pre návrat podľa okolitých podmienok. Počas letu zaznamenáva trasu a umožňuje tak návrat po rovnakej trase a vyhne sa prekážkam v prípade, že dôjde k prerušeniu riadiaceho signálu. Podľa výšky v momente straty signálu, Phantom 4 Pro je tiež schopný upraviť trasu letu, aby sa vyhol prekážkam, ktoré zaznamenal počas letu. Po vzlietnutí si Phantom 4 Pro zaznamenáva scénu pod sebou a záznam potom porovnáva s tým čo vidí na ceste späť, aby dosiahol presnejšieho pristátie. Ďalej môže detekovať zem pre vyhodnotenie vhodného miesta pre pristátie. Ak narazí na akékoľvek prekážky, alebo ak je na zemi voda, upozorní pilot a zostane visieť vo vhodnej výške pre bezpečné pristátie.

Režim gest: 

Použitie režimu pre gestá umožňuje ľahko vytvárať "selfie" za pomocou pár gest, bez diaľkového ovládania. Pokročilá technológia pre spracovanie obrazu umožňuje Phantomu 4 Pro prijímať inštrukcie pomocou gest. Stačí jednoducho zdvihnúť ruky a pozerať sa na kameru a lietadlo rozozná tento pohyb a uzamkne tak kameru na osobu v strede záberu. Akonáhle je všetko pripravené pre fotografiu, stačí roztiahnuť ruky pre udelenie pokynu. Spustí sa trojsekundová samospúšť, je čas zapózovať, to umožňuje zachytiť momentky bez diaľkového ovládania v rukách.

 

LETOVÉ VLASTNOSTI: 

Letové režimy:

Rôzna produkcia vyžaduje rôzne letové vlastnosti. Phantom 4 Pro ponúka tri letové režimy: P, A a S. Prepínanie medzi jednotlivými režimami pilotovi umožňuje získať tú správnu kontrolu nad lietadlom, či už hľadá plynulosť záberu, jednoduchosť ovládania, inteligentné navigovanie alebo rýchlosť. V pozičné režime, TapFly, ActiveTrack, vnímanie prekážok a pozičné funkcie sú aktívne. Šport režim dodáva extra obratnosť a vyššiu rýchlosť dosahujúcu 72km /h. Atti režim vypne stabilizáciu pomocou satelitov a udržiava výšku Phantoma 4 Pro. Je ideálny pre skúsených pilotov, ktorí vyžadujú plynulejší záznam. Režim statív, ktorý obmedzuje rýchlosť na 7km /h, dodáva extra precíznosť ovládania pre jemné doladenie záberu alebo let vo vnútorných priestoroch. Ako infračervené, tak obrazové senzory sú v týchto réžii aktívne, pre bezpečný let.

7km dosah:

Použitie úplne novej technológie pre prenos HD obrazu LightBridge umožňuje Phantomu 4 Pro prenos obrazu na maximálnu vzdialenosť 7km. * Pred každým letom prejde rozsah dostupných frekvencií a vyberie tú s najmenším rušením. Podpora dvoch pásiem, 2.4GHz a 5.8GHz, umožňuje spoľahlivejšiu kontrolu. Integrácia technológie pre prenos obrazu LightBridge s aplikáciou DJI GO umožňuje tiež prenos dôležitých letových údajov v reálnom čase, môže byť tiež použitý pre rýchle stiahnutie fotografií a videí do pripojených mobilných zariadení.

Systém pre prenos obrazu LightBridge ďalej používa pokročilú technológiu prenosu a môže sa automaticky prispôsobiť okolitým podmienkam. Zaisťuje prenos obrazu vo vysokej kvalite s nízkou oneskorením v celom rozsahu a zaisťuje tak plynulú prácu s lietadlom a kamerou. Tradične analógový prenos videa zaberá širšie pásmo a je náchylnejší na rušenie. Tiež trpia krátkym dosahom a nízkou kvalitou prenosu. Wi-Fi prenos je v porovnaní tiež slabší, trpí oneskorením, dlhým opätovným pripojením a krátkym dosahom kvôli vysokej cene silnejších Wi-Fi vysielačov. * Bez prekážok, rušenie, v norme s FCC.

Záložné senzory: 

Phantom 4 Pro je vybavený dvojicou kompasov a IMU jednotiek, a je tak spoľahlivejší v porovnaní s mnohými hexa a oktakoptérami. Kompasy a IMU jednotky sú dôležité senzory, ktoré zaisťujú stabilný let a Phantom 4 Pro neustále porovnáva dáta, ktoré získava z oboch párov. Pre spoľahlivý a stabilný let sú tieto dáta spracované pokročilými algoritmami pre kontrolu presnosti a akákoľvek nepresná dáta sú jednoducho odstránené bez narušenia letu.

Inteligentný akumulátor: 

Pre nadobudnutie profesionálneho leteckého záberu je potreba zostať dlhšiu dobu na oblohe. Phantom 4 Pro dosahuje maximálny letový čas 29 minút, ponúka tak viac času vo vzduchu pre obstaranie toho perfektného záberu. Aplikácia DJI GO zobrazuje stav akumulátora a vypočítava zostávajúci letový čas podľa prekonanej vzdialenosti a ďalších údajov. Aplikácia upozorňuje pri dosiahnutí minimálnej bezpečnej kapacity potrebné pre bezpečný návrat späť na bod štarte. Akumulátor je vybavený pokročilým systémom pre správu, ktorý predchádza prebíjaniu a úplnému vybitiu. Pri dlhodobom uložení sú akumulátory z dôvodu udržania dlhej životnosti automaticky nenabité na skladovacie napätia.

DJI GO 4: 

Pri natáčaní zo vzduchu je za väčšinou fyzických úkonov, vrátane pilotáže a nahrávania, diaľkový ovládač. Avšak pre obstaranie zložitejších záberov je nevyhnutný živý náhľad, údaje o lete a pokročilé nastavenia. To je tradične ovládané cez mobilné zariadenie, čo z neho robí nevyhnutný nástroj pre letecké snímkovanie. Aplikácia DJI GO 4 je optimalizovaná pre letecké snímkovanie a je aktualizovaná súčasne s dronom pre zaistenie podpory všetkých funkcií. Ponúka zrozumiteľné a vhodné funkcie a môže byť použitá na mobilných zariadeniach a tiež je dostupná v monitore DJI Crystalsky.

Použitie aplikácie DJI GO 4 ponúka využitie celého radu inteligentných letových režimov. Ďalej sprístupňuje manuálne nastavenie kamery, vrátane nastavenia ISO, clony, rýchlosti uzávierky, formátu a ďalších. Akékoľvek zmeny v aplikácii DJI GO sa na monitore premietnu takmer okamžite. Pre jednoduché ovládanie a prehľadnosť možno dôležité letové údaje a stav video prenosu kontrolovať priamo v aplikácii.

Aplikácia DJI GO 4 disponuje funkciami pre rýchlu úpravu a zdieľanie na sociálnych sieťach a dokonca aj živý prenos. Po každom lete sú letové trasy a ďalšie údaje automaticky zaznamenané a synchronizované s prepojeným účtom DJI GO, kde sa k nim môžete neskôr vracať. Záznam letov aj dáta možno ľahko nahrávať a prechádzať.

Obsah balenia:

 • Phantom 4 Pro V2.0
 • Vysielač 
 • Vrtule (4 páry)
 • Pohonný akumulátor
 • Nabíjač
 • Micro USB kábel
 • Micro SD karta 16Gb
 • Prepravný box 
 • Návod na použitie 

 

Podporované systémy a zariadenia: 


Verzia iOS v4.1.5.
Vyžaduje iOS 9.0 alebo novší. Kompatibilný s iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + Mobilné, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi-Fi + Mobilné, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + Mobilné, iPad mini 3, iPad mini 3 Wi-Fi + Mobilné, iPad mini 4 a iPad mini 4 Wi-Fi + Mobilné. Táto aplikácia je optimalizovaná pre iPhone 7, iPhone 7 Plus.

Android verzie v4.1.4.
Android verzia 4.4.0 alebo novšia. Kompatibilný s Samsung S8, Samsung S7, Samsung S7 edge, Samsung S6, Samsung S5, Samsung NOTE4, Samsung NOTE3, Samsung tabuľky 705c, Ascend Mate 9, Ascend Mate 7, Huawei P10 Plus, Huawei Honor 8, Huawei P8 Max,, Xiao 5, Google Nexus 6, Nexus 9, Google Nexus 7 II, LG V20.

Podpora ďalších dostupných zariadení je vo fáze testovania a ich vývoj pokračuje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: