Tešíme sa na Vašu návštevu :)

Ako si správne vybrať dron od DJI

Ako certifikovaný predajca DJI dronov pre Slovenskú republiku Vám predstavujeme túto najsofistikovanejšiu značku/svetového lídra vo výrobe dronov. DJI prinášajú dnes novú definíciu odvetví. Profesionáli vo filmoch, fotografovaní, poľnohospodárstve, ochrane, pátraní a záchrane a energetickej infraštruktúre. DJI drony Vám prinášajú nové perspektívy do Vašej práce a pomáhajú Vám dosiahnuť bezpečnejšie výkony, rýchlejšie a efektívnejšie ako kedykoľvek predtým.

 

Potrebujete dron na priemyselné využitie, na profesionálne natáčanie, na cestovanie a zaznámenávanie Vašich zážitkov alebo len túžite vidieť svet z vtáčej perespektívy v tej najvyššej kvalite? Či už Vám dron má slúžiť ako Vaša pracovná pomôcka alebo hobby, určite je potrebné vybrať si ten najlepší model pre Vás. Radi by ste videli všetko, čo Váš dron natáča na Vašom smartphone alebo uprednostňujete prenos obrazu na Váš tablet? Prinášame Vám krátke porovnanie tých najlepších modelov od značky DJI, aby ste si vedeli vybrať ten ideálny dron pre Vás.

 

Využitie dronu:

1. Drony na priemyselné využitie, na komerčné práce

2. Cestovanie, fotografovanie

3. Hobby, zábava

4. Stabilizátory obrazu


V týchto smeroch sú najlepšou voľbou modely Phantom 4Phantom 4 ProPhantom 4 Pro+Phantom 3 SEPhantom 3 Professional.
1.Hľadáte dron, ktorý by bol ideálny na priemyselné využitiemapovanie terénumonitorovanie súčasného stavu pracoviskaúdržba majetku či využitie v poľnohospodárstve?

 

Phantom 4 PRO+
Novinka v podobe tohoto profesionálneho dronu, ktorý dokáže vnímať okolie vo všetkých piatich smeroch a dokáže sa vyhýbať prekážkam v štyroch smeroch. 4K kamera s rozlíšením 20Mpx, dosah letu až do 4km, letový čas až 30min.

Phantom 3 Professional:
Najvyšší model z rady Phantom 3, so 4K kamerou, dobou letu 23min. a dosahom vysielača do 2km v norme CE (v SR je povolená iba norma CE). Phantom 3 Professional je vhodný nie len pre začiatočníkov ale aj pokročilých, prináša množstvo funkcií, letových režimov, vďaka svojej veľkosti je vo vzduchu viacej stabilnejší.

 

Aké sú rozdiely medzi jednotlivými dronmi?

Phantom 4 PRO & Phantom 4 PRO +
Obidva modely sú identické vo funkciách. Phantom 4 Pro je dodávaný s diaľkovým ovládačom, ktorý využíva váš smartphone alebo tablet na prenos obrazu. Stačí ovládať aplikáciu DJI Go 4 na ovládanie kamery dronu a na prehrávanie živého vysielania videa. Phantom 4 Pro + má integrovaný tablet s Androidom, to je zásadným rozdielom týchto 2 modelov. Phantom 4 Pro + má polhodinovú výdrž batérie, čím znižuje stres nabíjania pri lietaní. Rozdiel je výlučne vo funkciách diaľkového ovládača.

 

Phantom 3 Professional vs Phantom 4 PRO?

Obidva drony patria medzi špičku medzi Phantomami. Podstatný rozdiel je v kvalite fotografií. Model Phantom 3 Professional má 12-megapixlový fotoaparát, zatiaľ čo Phantom 4 Pro má 20-megapixlový fotoaparát s mierne väčším senzorom s 1 palcom. Phantom 4 Pro produkuje jasnejšie a ostrejšie zábery ako Phantom 3 Professional. Je tiež schopný snímať s vyššou citlivosťou ISO, zatiaľ čo má menej hluku ako Phantom 3 Professional.

 

Tu môžete vidieť, že Phantom 4 PRO poskytuje lepší, jasnejší a čistejši obraz.

 

V porovnaní týchto dronov má Phantom 4 PRO kvalitnejší obraz a však pri nižšej cenovej relácii, je určite tá správna voľba pre Vás Phantom 3 Professional, obidva drony sú vhodné pre komerčné práce, fotografovanie a filmovanie.

 

2. Pre milovníkov cestovaniafotografovania tu máme DJI Mavic PRO – prednosti modelu sú najmä skladnosť, ľahká preprava a vysoký výkon modelu. Z tejto rady DJI MAVIC, vám priblížime najviac preferované modely na trhu: Mavic PRO PlatinumMavic Pro a horúcu novinku Mavic Air.

 

DJI Mavic Pro Platinum
Nový sofistikovaný dizajn, o 60% menšia hlučnosť dronu a dlhší letový čas- oproti jeho predchodcovi Mavic Pro. S týmito prednosťami prišiel dron DJI Mavic Platinum. Výkonný, kreatívny, so 4K kamerou a dosahom letu až 4km v norme CE (v SR je povolená iba norma CE). Vo verzii Combo navyše dostanete 3x akumulátor, prepravný batoh a autonabíjačku.

Odkaz na produkt: https://www.aeromodel.sk/dji/dji-mavic-pro--platinum-version-/

 

DJI Mavic Pro
Malý skladací výkonný dron, ktorý je vo vzduchu aj napriek svojej veľkosti veľmi stabilný, je vybavený prednými a spodnými optickými senzormi, s ktorým dokážete uskutočniť tie najlepšie zábery. 4K kamera, 27min letu, s dosahom až do 4km.

Odkaz na produkt: https://www.aeromodel.sk/dji/dji-mavic-pro/

 

DJI Mavic Air

Horúca novinka DJI Mavic Air, ešte menší skladací dron, ktorý má zrejme zatiaľ najlepší prenos videa, čo sa týka v porovnaní s jeho predchodcami. Doba letu je 21min, 4K kamera, slow motion video, vylepšený wifi prenos videa a ešte spoľahlivejší návrat domov. To a omnoho viac Vám prináša DJI Mavic Air.

Odkaz na produkt: https://www.aeromodel.sk/mavic/dji-mavic-air--onyx-black-/

 

Aké sú rozdiely medzi jednotlivými dronmi?

 

Model DJI Mavic Air DJI Mavic Pro DJI Mavic Pro     Platinum
Výdrž 21 min. letu 27 min. letu 30 min. letu
Dosah letu 2KM 4KM 4KM
Batéria 2375 mAh 3830 mAh 3830 mAh
Kamera/video  4K 4K 4K

 

DJI Mavic Air & DJI Mavic Pro Platinum/ Mavic Pro

Čo sa týka času a rozsahu letu Mavic Pro Platinum určite vyhráva nad DJI Mavic Air. Mavic Air má športovú batériu s kapacitou 2 375 mAh, ktorá dokáže podporiť 21 minút letu. Mavic Pro sa môže pochváliť veľkou 3 830 mAh batériou, ktorá dokáže získať až 27 minút času letu.

Mavic Air je však kompaktnejší, ľahší, rýchlejší, stabilnejší a menej nákladný ako Pro. Napríklad cena, veľkosť a čas letu spoločnosti Mavic Air predstavujú približne 80% hodnoty Mavic pro.

Konštrukcie modelov sú pomerne rovnaké. DJI Mavic Air aj DJI Mavic Pro sú skladacie drony. Kamera Mavic Pro je otvorenejšia, kamera Mavic Air je mierne zasunutá do šasi.


Kamera na zariadení Mavic Air je ľahko použiteľná. Vzhľadom na menšiu clonu bol DJI schopný odstrániť automatické zaostrenie na Mavic Air - všetko by malo byť zaostrené, pokiaľ je vzdialené 0,5 metra (20 palcov) alebo ďalej.

Mavic Air má približne polovicu veľkosti Mavic Pro a je o 41% ľahší. Mavic Pro aj Mavic Air sú dodávané s diaľkovým ovládaním a podporujú DJI Goggles okuliare. Mavic Air sa navyše okrem mobilu a diaľkového ovládača dá ovládať aj gestami.

Technológia prenosu videa:

DJI Mavic Pro využíva svoju pokrokovú technológiu Lightbridge na prenos živého videa do vášho smartphonu. Mavic Air využíva technológiu WiFi. Rozsah WiFi je niekedy obmedzenejší. Čo je výhoda dronu Mavic Pro.

Ktorý Mavic je pre Vás lepšia voľba?

Nakoniec sa budete musieť rozhodnúť, ktorý dron bude pre Vás tá najlepšia voľba. Je tu menší kompaktný Mavic Air alebo je tu starý, spoľahlivý Mavic Pro s lepším dosahom vysielača a dlhšou dobou letu? Akokoľvek sa rozhodnete, môžeme Vám zaručiť, že s obidvoma dronmi budete veľmi spokojní. Patria medzi TOP predávané drony na trhu a ich silnou stránkou je minimum reklamácii na tieto drony.


3. Ak sa radi zabávate, Vaším obľubeným hobby je lietanie a fotografovanie a radi by ste si zakúpili nejaký dron na rekreačné zábery, odporúčame Vám určite dron DJI Spark, miniatúrny dron s rôznymi letovými funkciami, dosah letu do 2km, doba letu je cca 16min, stabilný let aj v silnom vetri, návrat domov, schopnosť ovládania dronu gestami, fotografie s rozlíšením 12 MP. S týmto dronom zažijete tie najvzrušujúcejšie zážitky a nesiahnete si tak hlboko do vrecka ako pri drahších dronoch tohto typu.

 

V prípade, že už máte zakupený dron a nechcete zbytočne investovať peniaze do ďalšej kamery, aby ste ju mohli využívať na zemi, ponúkame Vám Rúčné držiaky na dron.

 

4.Ak túžite zaznamenať stabilizované filmové zábery, ponúkame Vám ručný držiak pre dron DJI MAVIC PRO- KATANA  pre nahrávanie skvelých záberov na zemi.
S týmto ručným držiakom môžete dron Mavic Pro používať aj v bezletových zónach. Tento ručný držiak Vám umožňuje používať Váš dron ako všestranný fotoaparát či kameru.

Odkaz na produkt: https://www.aeromodel.sk/prislusenstvo-k-dronom/mavic-drzak-pro-rucni-nataceni/

 

Ďalší veľmi obľúbený ručný stabilizátor je DJI OSMO +. Tento stabilizátor kamery umožňuje natáčanie dokonale stabilizovaného videa vo vysokom rozlíšení 4K, robiť fotografie v rozlíšení až 12,4 MPx, vytváranie panoramatických snímok, selfie snímok a videí. Kamera je vybavená 7-násobným zoomom.

Ak chcete zachytiť krásne snímky a natočiť perfektne stabilizované video bez ohľadu na pohyb DJI OSMO + Vám zaručí dokonalú stabilitu obrazu. DJI OSMO ponúka aj verziu ručného stabilizátora pre mobilný telefón – DJI OSMO MOBILE.

Odkaz na produkt: https://www.aeromodel.sk/kamery-a-fpv-prenosy/dji-osmo-dji0655/

Všetci nadšenci týchto preferovaných ručných stabilizátorov značky DJI OSMO sa môžu tešiť na horúcu novinku DJI OSMO MOBILE 2. Tento ručný stabilizátor je úplná cenová bomba. Bude ponúkaný skoro zapolovicu ceny ako jeho predchodca. Pôvodný Osmo mobile dokázal pracovať cca 3,5-4h. Novinka má 2 600 mAh batériu, ktorá zabezpečí 15 hodín stabilizovaného video záznamu.  DJI Osmo Mobile 2 je o pár gramov ľahší (485 g) a je tiež skladnejší. Tento stabilizátor by si mal dokonca poradiť aj s väčšími modelmi Samsung Galaxy Note 8. Môžete sa tešiť na funkcie ako ActiveTrack, Motionlapse a Zoom control.

 

Táto novinka už bude čoskoro dostupná aj na našom eshope:  https://www.aeromodel.sk

 

Ďakujeme za Váš čas a veríme, že Vám tento článok pomôže pri výbere toho správneho dronu pre Vás.

Tím Aeromodel.sk