EŠTE NIE JE NESKORO!!! U všetkých objednávok (tovar skladom) prijatých do 21.12.2022 14:00 hod GARANTUJEME DODANIE DO VIANOC.

Ako si vybrať správneho šarkana

Ako vybrať správneho lietajúceho šarkana?

Nie je to uplne tak jednoduchá záležitosť ako sa môže na prvý pohľad zdať. Pokúsime sa Vám uviesť pár typov a rád ako šarkana vybrať, aby splnil účel, pre ktoré ho budete potrebovať. Šarkany sú proste skvelým typom zábavy v jesennom pochmúrnom období.

Dôvod, prečo draka vhodne vyberať, vysvetlím prirovnaním. "Nie je potrebné si kupovať porsche, keď Vám, pre splnenie potrieb, stačí škodovka a naopak." Jednotlivé typy drakov:

Jednošnúrový: klasický drak.M545907_letajici_drak_zelva.jpg_m Veková kategória je pre deti od 3 rokov, takže pre tých najmenších. Určite viete, že takýto drak je vyrobený najčastejšie z igelitu alebo dokonca papiera. Jeho životnosť nie je nijako dlhá. Väčšinou, z mojich skúseností, sú to tak jedno až dve použitia.
Cena sa pohybuje cca od 3 do 8 eur. Pre malé deti to asi ako zábava bude stačiť, ale pre väčšie, povedzme od 6 rokov, už by som odporučil  investovať do šarkanov viacej.

Dvojšnúrový: images_1cvičný komorový drak. Alternatíva pre deti od 6 rokov, ktorú nepohrdnú ani dospelí. Ovláda sa dvoma šnúrami a nemá žiadnu konštrukciu. Je veľmi skladný a dá sa ľahko zložiť do batohu. Nepotrebuje ani moc vetra pre to, aby vzletel.

Čím menšieho si kúpite, tým horšie sa to bude ovládať. Preto odporúčam kúpiť s rozpätím aspon cez dva metre. Ako je vidieť, drakovi dodáva tvar konštrukcie z laminátových tyčiek, väčšinou s priemerom 5mm.  

Pokiaľ Vás púšťanie draka baví a ste začiatočníci, určite by som zvolil túto alebo predchádzajúci variantu, investícia sa oplatí.

Štyrišnúrový: akrobatický riaditelný drak.42 U takého typu draka už si celkom priplatíte. Jeho cena začína niekde na 60 eur. Využívajú je skôr nadšenci a priaznivci adrenalínových športov. 

 

Dúfame, že Vám článok aspoň trošku pomohol urobiť si predstavu.

Šarkany si môžte zakúpiť tuhttps://www.aeromodel.sk/sarkany/