RC LIETADLO BETA V2 1400 M2 - RTF 4k 2.4GHz Brushless

Kód: 4ST1479-M2
179,90 € 149,92 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
6.10.23

Prakticky hotový model školského motorového vetroňa so striedavým motorom. Model z takmer nezničiteľného extrudovaného penového polypropylénu (EPP). Ovládaná smerovka, výškovka, krídelká. Kompletný RC set v móde 2.

Detailné informácie

Podrobný popis

Najnovšia verzia motorového vetroňa BETA 1400 V2 zostáva spoľahlivá a húževnatá "ťažná kobylka".  

Rovnako tak poteší rekreačného víkendového letca, ktorým poskytne skladný a pohodlný transport model pre dokonale relaxačné polietanie.

BETA 1400 je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom.

Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom prove viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, C2623-1950) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným regulátorom RAY G2 R-20B a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP.

Kryt kabíny je odnímací s magnetickými uzávermi.

Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovú rúrkovou spojkou. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Chladenie motora napomáha vstup chladiaceho vzduchu v nábežnej časti pylónu, chladiaci vzduch prúdi kanály okolo plášťa motora.

Príprava k letu zahŕňa iba prilepení chvostových plôch (stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídla, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu slúži osemkanálový vysielač RadioLink T8FB BT 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčným preskokom v rozprestreté spektre) s krížovými ovládačmi usporiadanými v Móde 1 (plyn vpravo), trimy a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály.

Pre napájanie vysielača budete potrebovať 4 AA (tužkové) alkalické batérie alebo akumulátory (nie sú súčasťou RC setu).

BETA 1400 je určená pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné.

Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaním ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovku.

Výkon motora je dostatočný pre veľmi živé stúpania, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. BETA 1400 vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

BETA 1400 je dodávaná s Li-poly akumulátorom 11.1 V 1300 mAh (zaťažiteľnosť 20C), čomu zodpovedá pevná vrtuľa 6x4 ". Model bez problémov" uvezie "trojčlánky až do cca 2200 mAh.

RC set obsahuje:

trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom,

pevnú vrtuľou 6x4 ",

regulátorom otáčok RAY G2 R-20B a 2 servami,

krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami,

chvostové plochy z EPP,

uhlíkovú rúrkovou spojku krídla,

osemkanálový vysielač RadioLink T8FB BT 2.4GHz FHSS s osemkanálovým 2.4GHz FHSS prijímačom R8EF,

pohonný akumulátor Li-poly 11.1 V 1300 mAh (20C), 220V rychlonabíjač a podrobný návod k stavbe a lietanie.

Rozpätie [mm] 1420
Dĺžka [mm] 940
Hmotnost [g] 650 - 720
Plocha krídla [dm2] 24.5
Ovládané funkcie S, V, K, M
Stavebné náročnosť S0
Náročnosť pilotáže P1, P2

Dodatočné parametre

Kategória: RC lietadlá
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: