Tešíme sa na Vašu návštevu :)

Neokúkané RC hračky: 6 tipov na vianočné darčeky, ktoré dieťa neomrzia

Najprv senzácia, chvíľu používania a vec, po ktorej dieťa tak dlho túžilo, nakoniec končí v škatuli. To je kolobeh bežných hračiek, no taký dron, RC vrtuľník či elektrické autíčko vaše dieťa len tak baviť neprestane.

  • Ak dieťa omrzí hranie s RC modelom v izbe, pokračovať v tom môže vonku a spoznávať neprebádané možnosti, ktoré mu dron či iná RC hračka ponúka. A to je len jeden z mnohých dôvodov, prečo si RC modely z našej ponuky obľúbi.

 

1. MINI DRON

od 31,50 eur

 

 

Plnohodnotné drony s kamerou a dosahom niekoľko stoviek metrov sa v poslednej dobe tešia veľkej obľube, no ide skôr  o hračku pre dospelých. Oveľa bezpečnejšou a cenovo dostupnejšou alternatívou sú mini drony pre deti.

Miniatúrne RC drony sú určené hlavne na lietanie vo vnútri, no výrobcovia počítajú s tým, že deti ich budú chcieť vytiahnuť von, a tak ich konštruujú s dôrazom na maximálnu odolnosť. Nemusíte sa preto báť, že sa ich vianočný darček rýchlo zničí.

Maximálne bezpečný Dron v klietke Sky Tumbler.

 

Aby však nebol chránený iba mini dron, ale aj dieťa, v našej ponuke nájdete aj RC dron zabudovaný v ochrannej klietke. Zariadenie sa nepoškodí pri kontakte so stenou či zemou a ľuďom v jeho okolí neublížia ani jeho vrtule.

 

Dron v klietke Sky Tumbler a ďalšie RC mini drony sú vybavené vlastnosťami pre efektné premety. Na robenie otočiek netreba mať žiadne skúsenosti s lietaním, pretože tieto drony ich dokážu robiť pomocou jediného tlačidla na ovládači.

 

V našej ponuke nájdete aj miniatúrny dron vybavený senzormi pre detekciu prekážok a funkciami pre automatické vzlietnutie a pristátie.

 Smart mini dron SYMA X26 s detekciou prekážok a funkciou pre robenie otočiek. Zdroj: SYMA

 

Že sú RC mini drony lacnejšie, to ešte neznamená, že nemôžu byť vybavené kamerou. Skvelým príkladom je 11-centimetrový dron SYMA X20W. Záznam z letu si môžete preniesť priamo do telefónu cez Wi-Fi. Skvelá voľba, ktorá      by nemala chýbať vo výbave žiadneho tajného špióna.

 

 

 

Mini dron SYMA X20W s kamerou. Zdroj: SYMA

 

 

2. RC VRTUĽNÍK

od 15,90 eur

 

Na trhu existujú rôzne druhy vrtuľníkov na diaľkové ovládanie, no ak ide o vianočný darček pre dieťa, tou správnou kategóriou sú miniatúrne alebo interiérové vrtuľníky.

RC helikoptéry pre začiatočníkov sú vďaka gyroskopu stabilné, takže lietanie s nimi zvládnu aj tí, ktorí ešte žiadny vrtuľník na diaľkové ovládanie neriadili.

Okrem stability sa vyznačujú vysokou odolnosťou, takže pri páde sa ich diely nerozletia do všetkých strán.                      Ak by sa dieťaťu predsa len podarilo jeho miniatúrny RC vrtuľník poškodiť, náhradné diely nájdete buď priamo v balení alebo za prijateľnú cenu na našom e-shope.

 

 

 Obľúbený izbový RC vrtuľník pre začiatočníkov. Zdroj: SYMA

 

Kladiete dôraz na kvalitu aj cenovú dostupnosť vianočného darčeka? Tieto kritéria výborne reprezentujú RC modely značky SYMA. Tou najlepšou a najobľúbenejšou hračkou z tejto kategórie je izbový vrtuľník SYMA S107, ktorý    sa vyrába už 4. rok a stále patrí medzi najžiadanejšie kúsky.

 

Ak skôr hľadáte vianočný darček pre menšie dieťa, vystreľovací vrtuľník je niečo, čo si určite obľúbi na dlhú chvíľu. Netreba ho riadiť diaľkovým ovládaním, no predsa patrí medzi najžiadanejšie hračky z nášho e-shopu.

Najlepšie na ňom je, že sa s ním môžu hrať už aj deti od štyroch rokov.

Do vzduchu ho dostanete špeciálnym odpaľovačom na spätné natiahnutie. Fungovanie vystreľovacieho vrtuľníka najlepšie pochopíte, ak si pozriete video.

 

Ďalší RC vrtuľník s hravým ovládaním je mini helikoptéra, ktorú vaše dieťa môže ovládať bezdotykovo. Senzor vo vnútri RC hračky sleduje pohyby ruky a vo výsledku to vyzerá, akoby vrtuľník dieťa ovládalo myšlienkami. Takéto kúzlo by určite chcel vedieť aj Harry Potter.

3. DETSKÉ ELEKTRICKÉ AUTÍČKO

od 125 eur

 

Kým vaše dieťa vyrastie do veku, v ktorom môže mať vlastné vozidlo, postačí mu mini autíčko na zábavu po dome.          V našej ponuke máme RC autá na diaľkové ovládanie rôznych veľkostí a vlastností – špecialitou sú licencované RC modely áut najvyššej kvality. Nájdete medzi zmenšené verzie áut BMW, Mercedes, Ferrari, Audi, ale aj legendárny Ford Mustang.

Aby ste predošli sklamaniu, že vášho chlapca nebude mini autíčko na diaľkové ovládanie dlho zaujímať, zaostrite svoju pozornosť na driftovacie RC autá v mierke 1:10. S nimi zažije kopec zábavy nielen on, ale aj celá rodina.

Vzhľadom na to, že sú tieto RC autíčka určené do bytu aj na jazdu vonku, ich poškodenia sa nemusíte obávať. Modely áut sú vyrobené z odolného a pružného materiálu, napríklad lexanu, takže na zrážky sú dostatočne dobre pripravené.

 

4. TERÉNNE RC AUTO

od 18 eur

Do terénu, kde by si spomínané športové RC autá ani neškrtli, patria crawleri. Ide o off-road modely určené do nespevneného povrchu. Tieto RC autá na diaľkové ovládanie sú prispôsobené aj tým najťažším nárazom, takže okrem exteriéru je chránený aj ich motor, podvozok a elektronika.

Ak chcete malého chlapca potešiť, no neviete, či mu kúpiť dron, auto alebo tank, RC crawlerom určite nič nepokazíte. Toto RC auto do terénu totiž dokáže skákať, lietať vzduchom, odrážať sa, rýchlo jazdiť a k tomu všetkému je maximálne odolné.

Klenotom našej ponuky off-road modelov je exkluzívny GhostFighter 4WD s originálnym vzhľadom a perfektnými jazdnými vlastnosťami. Vyberá ako nespútané terénne RC auto pre väčších, no rovnakú dávku srandy si s ním môžu užiť aj tí najmenší.

Off-road RC auto GhostFighter 4WD.

 

Crawler GhostFighter 4WD je totiž vybavený obmedzovačom rýchlosti, takže po nastavení môže namiesto 40 km/h jazdiť oveľa pomalšie a bezpečnejšie. Skvelé na tom je, že pri nižšej rýchlosti jeho batéria vydrží až 45 minút.

 

 

5. RC TANK

od 21 eur

 

Ak vášho syna namiesto športiakov a terénnych áut zaujíma vojenská technika, určite ho poteší tank na diaľkové ovládanie. Aj keď ide o RC hračky, ich realistické správanie vaše dieťa úplne vtiahne do boja.

S reálnymi tankami majú RC tanky viacero spoločných vlastností. Sú síce menšie, no dokážu strieľať, otáčať sa na mieste, hýbať hlavňou a vydávajú zvuky. Pre najmenších fanúšikov RC modelov máme aj miniatúrne tanky bez aktívnej hlavne, ktoré sú vhodné už aj pre 5-ročné deti.

Pre väčších bude nekonečným zdrojom zábavy diaľkovo ovládaný RC tank, ktorý verne reprodukuje správanie skutočného tanku na bojisku. Súbojové tanky majú pásový pohon a pri streľbe vydávajú realistické zvuky.

 

Vo vyššej cenovej kategórii nájdete napríklad RC tanky so zvukovou simuláciou štartovania, streľby guľometu a kanónu. Tanky sú tiež vybavené generátorom dymu a imitáciou spätného rázu.

6. RC ROBOT

od 3 eur

 

Za málo peňazí veľa muziky. Aj tak by sa dali označiť RC roboti s podobizňou zvierat, transformerov či rozprávkových postavičiek. Ponuka robotov je široká a nájdete v nej užitočné aj strašidelné RC hračky.

Všetko je však neškodné a zábavné. Aj realistický had na diaľkové ovládanie, ktorý síce vyzerá odstrašujúco, no nakoniec sa na ňom aj tak všetci zasmejú.

Tancujúci RC robot.

 

Ak ste zástancom názoru, že hračky by nemali deti iba zabávať, ale aj niečo užitočné učiť, vzdelávací solárny robot 6v1 vás určite zaujme. Jeho účel a podobizeň sa mení v závislosti od použitých materiálov.

 

 Solárny robot učí deti recyklovať a využívať alternatívne zdroje energie.

 

Ak mu pridáte PET fľašu, bude z neho plávajúci robot a s použitím starých cédečiek sa zase premení na trojkolku. Využívaním nepotrebných vecí na prestavbu robota sa deti učia lepšie porozumieť alternatívnym zdrojom energie. Robot je navyše poháňaný solárnym panelom.

Veríme, že vám tento článok pomôže vybrať originálny vianočný darček, ktorý vášho syna, vnuka alebo synovca tak skoro neomrzí.