Aké sú rozdiely medzi dronmi Syma z rady X8?

Značka dronov SYMA patrí jednoznačne medzi najlepšie v jej cenovej kategórií. Veľa ľudí sa nevie rozhodnúť ktorý model je pre neho správny a hlavne aké sú hlavné rozdiely medzi dronami.
V tomto článku sa dočítate aký je rozdiel medzi dronami SYMA z kategórie X8.

Aby sa nám ľahšie orientovalo vytvoríme si rovno dve kategórie a to DRONY S KAMEROU a DRONY S FPV (online prenosom do telefónu )

DRONY S KAMEROU

3_1

 

Čo majú tieto drony spoločné?
Záznam sa ukladá výhradne na SD kartu, ktorá je v kamere dronu. Záznam uvidíte až po skončení letu keď pripojíte SD kartu do počítača. 
Výdrž batérie je rovnaký. Všetky drony z rady X8 obsahujú batériu 7,2V 2000mah. Čas letu je cca okolo tých 10 minút.
Obsah balenia je tiež rovnaký.


Čo majú tieto drony rozdielne?

Ako prvé si porovnáme dron X8G vs. X8HG. Tieto drony majú narozdiel od svojich „kolegov“ kvalitnú 8megapixelovú kameru pričom video záznam robí v rozlíšení 5megapixelov.
Ďalším rozdielom je že dron X8HG má vynovený dizajn a hlavným rozdielom je funkcia BAROMETER - teda udržiavanie letovej výšky, keď pustíte plyn. Dosah majú ale tieto dva drony rovnaký a to je cca 100metrov.

Druhé porovnanie sa bude týkať dronov X8SC. Tento dron už nemá takú kvalitu kamery. Záznam sa nahráva na 2megapixelovú kameru. Dosah dronu je  cca 70 metrov. Tento dron má funkciu BAROMETER - teda udržiavanie letovej výšky, keď pustíte plyn. Syma X8SC má naviac funkciu  vďaka, ktorej je vzlietnutie aj pristátie možné stlačením tlačidla na vysielači.

 DRONY S FPV  (online prenosom do telefónu )

1_1


Čo majú tieto drony spoločné?
Tieto drony majú spoločnú funkciu FPV prenosu. Čiže záznam sa primárne zaznamenáva do telfónu. A môžete počas letu pomocou aplikácie sledovať priamo to čo natáča kamera. Funguje to tak, že stiahnete si aplikáciu k dronu. Pripojíte sa na WiFi (netreba k tomu mať internet) kde sa pripojíte priamo na dron. Spárujete a môžete naplno využívať FPV prenos.
Doba letu je cca tých 10 minút.

Čo majú tieto drony rozdielne?
Okrem ich dizajnu sú tam rozdiely aj v dosahu. Dosah dronu X8W je cca 50metrov a dosah dronov X8HW a X8SW je cca 70 metrov. Hlavné rozdiey sú , že X8W nedisponuje funkciou funkciu BAROMETER - teda udržiavanie letovej výšky, keď pustíte plyn.  Drony X8HW aj X8SW majú funkcu barometer.  Naviac dron X8SW disponuje funkciou AUTO štart, AUTO pristátie má HD kameru aj so záznamom na SD kartu.


Rozdiely v kvalite záznamu:
X8W má 0,3megapixelovú kameru
X8HW má 1megapixelovú kameru
X8SW disponuje záznamom v rozlíšení 720p