Tešíme sa na Vašu návštevu :)

Poradenstvo pri vybratí toho správneho DRONU

VÝHODY NÁKUPU DRONOV OD AEROMODEL.SK

Ak si dron zakúpite u nás:

  1. Spojazdníme Vám dron
  2. Aktivujeme Vám ho
  3. Pomôžeme Vám so spárovaním vášho dronu s aplikáciou DJI

 

 

 

 

 

 

 

Naučíme Vás, ako lietať s dronom

(alebo iným multirotorovým robotom).

Každý, kto prvýkrát pilotuje dron, prechádza rôznymi prekážkami.

Takže ak máte problémy s lietaním, alebo ste práve začali, alebo sa snažíte vylepšiť svoje zručnosti- nebojte sa.

Ste na správnom mieste!

 

Bez ohľadu na váš model dronu Vám pomôžeme pripraviť sa na prvý let, zostať v bezpečí, dostať sa do vzduchu a naučiť sa niektoré základné a pokročilé techniky lietania s dronom.

Našim cieľom je naučiť Vás všetko - od absolvovania predletového kontrolného zoznamu, naučenia sa ovládacích prvkov, kontrolné vzory letu dronu a dokonca aj pokročilých techník.

 

 Pomôžeme Vám s výberom dronu alebo rc modelu podľa požiadaviek.

 

  • Nekúpili ste dron u nás? nevadí, aj napriek tomu Vám poskytneme profesionálnu starostlivosť a zaučenie za malú finančnú odmenu.
  • Kúpili ste dron a nemáte k nemu návod? Nezúfajte, pomôžeme Vám a návod poskytneme napriek tomu, že výrobok nemáte od nás. Táto služba je spoplatnená z dôvodu zdĺhavosti a nákladovosti prekladov.
  • Ako jedny z mála na trhu poskytujeme servis dronov značky DJI a ostatných značiek, taktiež poskytujeme predaj náhradných dielov na drony a RC modely, čo je obrovská výhoda oproti konkurencii.

 

Nasledujúce pojmy, s ktorými sa pravdepodobne stretnete pri výbere

 

Nie je možné vymenovať všetky okolnosti, s ktorými sa stretnete pri výbere pre Vás vhodného dronu. Hlavne z dôvodu širokého výberu dronov, ktoré ponúkajú rôzne funkcie a vlastnosti. Každé z nich majú svoje pomenovanie, dokonca nie je nezvyčajné, že totožná funkcia pri dvoch rôznych modeloch, vyrobených odlišnými výrobcami.

 

Gimbal – gimbal je stabilizačné zariadenie, ktoré minimalizuje otrasy kamery a zlepšuje výslednú kvalitu nahrávky.

Gyroskop – je nástroj určený na stabilizáciu kamery. ide o nástroj na stabilizáciu kamery.

Glonass – obdoba GPS systému. Ide o globálny družicový polohový systém využívaný ruskou armádou, z časti prístupný pre verejnosť.

Ready to Fly – znamená, že dané zariadenie je už od kúpy pripravené pre samotný let a nie je potrebné k nemu dokupovať žiadne komponenty.

 

 

 Rady a tipy na začiatok

 

Pokiaľ ste iba začiatočníkom a lietať s dronom ešte len začínate máte určite mnoho nezodpovedaných otázok a obáv. Buďte bez obáv, nenecháme Vás odísť bez potrebných informácií a odpovedí na najčastejšie otázky.  

Je potrebné mať licenciu na lietanie s dronom?

Pri lietaní s klasickým dronom nepotrebujete žiadnu licenciu! Jedinou výnimkou sú veľké a ťažké drony, kde už pravdepodobne je nutná licencia, preto si odporúčame preštudovať stránky Dopravného úradu/ civilné letectvo, pre istotu.

Kde všade je povolené s dronom lietať?

Napriek tomu, že problém ohľadom dronov nie je ešte úplne podchytený, existujú predpisy, ktoré hovoria, kde sa s dronom lietať nesmie. Ide hlavne o oblasti letísk, taktiež diaľnic, a aj o zastavané oblasti. Samozrejme je zakázané natáčanie cudzích osôb bez ich súhlasu. Ak sa chcete dozvedieť viac, opäť Vás odkážeme na stránky Dopravného úradu/civilné letectvo.

 

Ako s lietaním s dronom začať?

Odporúča sa začínať na bezpečnej ploche, kde nie je možné do niečoho, poprípade niekoho naraziť. Predtým ako začnete lietať s dronom je dobré si preštudovať manuál, napr. či máte správne nabitú batériu. Ak si neviete rady s akým dronom začať lietať odporúčame nejaký lacnejší model. Vaše prvé lety sa pravdepodobne nezaobídu bez nejakých kolízií. Počiatky lietania s dronom by sa dali prirovnať k začiatkom so šoférovaním.

 

 

Základné delenie dronov

V úvode si môžeme predstaviť základné typy dronov, s ktorými sa určite stretneme pri výbere. Parametrov pri výbere je neúrekom, dôležité je však vedieť dopredu hlavné kategórie, a čo v nich hľadať. Ak sa neviete rozhodnúť alebo tápate, prosím, nechajte nás vrhnúť trochu svetla na Vami neprebádané územie.

 

Indoordrony a outdoordrony

Prvotné delenie dronov je podľa prostredia, pre ktoré sú svojimi konštrukčnými parametrami určené. Už z nadpisu viete, že ide o indoor a outdoordrony. Vyplýva z toho teda, že dron je buď určený na lietanie vo vnútri, v uzavretom priestore, alebo vonku, pod šírym nebom. Povedzme si v rýchlosti, aké sú základné parametre oboch z nich.

 

  • Indoordrony – Sú zväčša menšie a ľahšie drony, vyrobené z lacnejších materiálov, neponúkajú široké množstvo funkcií, ak vôbec nejaké, vyznačujú sa nižšou cenou. Môžeme ho skôr zaradiť medzi hračky, ako plnohodnotný dron.
  • Outdoordrony – Každopádne sú väčšie, ťažšie, aj stabilnejšie vo vzduchu a podstatne odolnejšie poškodeniu, voči indoorovým dronom. Sú vyrábané z kvalitnejších materiálov, ponúkajú širokú škálu funkcií, no to všetko je zohľadnené na cene.

Týmto delením by ste sa však nemali nechať zmýliť. Outdoorové drony nižšej hmotnosti a menších rozmerov môžu mať s lietaním vonku isté problémy, hlavne, ak sú nepriaznivé poveternostné podmienky. Pri zlých poveternostných podmienkach sa to môže zohľadniť na kvalite záznamu letu, kde natáčaný obraz bude rozklepaný. Pri vetre už môžu mať také drony problémy aj so samotným letom. Ľahké drony majú spravidla problém lietať proti vetru, čo vás môže stáť prinajmenšom menšiu prechádzku, prinajhoršom aj dron samotný.

 

Niektoré outdoorové drony sa vyznačujú krátkym dosahom signálu. To sa za svojím outdoorovým dronom, buď veľa nabeháte, alebo sa veľmi nepreletíte. Závisí to samozrejme aj od použitia dronu, ak chcete natáčať zábery len v svojom blízkom okolí, nie je pre Vás kratší dosah signálu problém. Krátky dosah signálu tak nutne nevylučuje dron z kategórie outdoor, len ale automaticky nepočítajte s možnosťou lietať niekoľko kilometrové vzdialenosti.

 

 

Drony podľa počtu vrtúľ

Ďalšie zo základných delení dronov je podľa počtu vrtúľ. Drony podľa počtu vrtúľ delíme do štyroch kategórií, no drony    so štyrmi vrtuľami sú samozrejme v presile.

Trikoptéry – drony s tromi vrtuľami. Obratné, no nestabilné. Stvorené pre akrobatické kusky. Zväčša nezvládajú hmotnosť kamery.

Kvadrokoptéry – drony so štyrmi vrtuľami. Je takto riešená väčšina dronov. Vhodné pre kameru. Sú stabilnejšie a vedia odolávať poveternostným podmienkam.

H shape– Patria medzi odolnejšie drony. Zložitejšia konštrukcia dronu.

Hexaportéry – drony so šiestimi vrtuľami. Odolné voči vetru. Veľmi výkonné, no neobratné. Dokážu niesť väčšiu kameru.

Oktoportéry – drony s ôsmimi vrtuľami. Veľmi výkonné a stabilné aj počas zlých poveternostných podmienok. Patria medzi ťažké a neobratné drony. Dokážu však niesť ťažké kamery. Dron je schopný bezpečne pristáť aj pri poruche jedného z motorov.