Tešíme sa na Vašu návštevu :)

Traxxas X-Maxx 8S 1:5 4WD TQi RTR zelený

Kód: TRA77086-4-RNR TRA77086-4-GRNX Zvoľte variant
1 100 € 1 236 € od 1 100 € 916,67 € bez DPH 1 030 € bez DPH od 916,67 € bez DPH
Skladom Na sklade Zvoľte variant
Farba
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
27.5.24 28.5.24 Zvoľte variant
Možnosti doručenia

Najbrutálnejší a najväčší model Monster Truck od spoločnosti Traxxas, X-Maxx 8S! Inovatívny dizajn, dĺžka 78 cm, priemer kolies 20 cm, rýchlosť až 60 km/h, RC súprava Traxxas TQi s možnosťou inštalácie modulu Bluetooth.

Detailné informácie

Podrobný popis

Obsah balenia

Balenie obsahuje kompletne zostavený RC model auta Traxxas X-Maxx 8S 1:5 s nainštalovanými komponentmi: bezkartáčový motor Velineon 1200XL, bezkartáčový regulátor VXL-8S, servoregulátor 2085, RC prijímač Traxxas TQi TSM. Dvojkanálový RC vysielač Traxxas TQi. Podložky pod batérie s hrúbkou 25 mm, sada náradia, hárok so samolepkami. Návod CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Charakteristika

Najbrutálnejší a najväčší model Monster Trucku od Traxxasu, X-Maxx 8S! Inovatívny dizajn, dĺžka 78 cm, kolesá s priemerom 20 cm, rýchlosť až 60 km/h, RC súprava Traxxas TQi s možnosťou inštalácie Bluetooth modulu.

Revolučný podvozok

Podvozok RC auta Traxxas X-Maxx je vyrobený z kompozitného výlisku, ktorý je vďaka priestorovej koncepcii veľmi tuhý a zároveň ľahký. Rovnako ako pri ostatných RC autách Traxxas je podvozok modulárny, čo znamená, že sa skladá zo stredovej časti, prednej časti a zadnej časti.

Modulárna konštrukcia

Modulárna konštrukcia umožňuje odobrať celú prednú a zadnú časť. Vďaka tomu máte úplný prístup k jednoduchému servisu a úprave modelu v priebehu niekoľkých minút. Modularita podvozku vozidla zjednodušuje údržbu, ľahko sa dostanete k diferenciálom atď. Okrem toho pri veľmi vážnych haváriách nemusíte vymieňať celý podvozok, ale len poškodenú časť.

Karoséria

Revolučnou novinkou je nový systém montáže karosérie X-Maxx. Karoséria sa nepripevňuje sponami, ale špeciálnou sponou. Vďaka tomu odpadá nevzhľadné uchytenie karosérie a demontáž karosérie je teraz otázkou niekoľkých sekúnd.

Tlmiče nárazov

Masívne tlmiče X-Maxx GTX majú piestne tyče s priemerom 5,2 mm a sú vyrobené z vysokopevnostnej ocele. Upevnenia tlmičov k ramenám a veži sú dvojité. Všetky čapy sú vyrobené zo 4 mm ocele! Kolieska s priemerom nad 20 cm sú na pevnej hliníkovej hriadeli. Dobre dimenzovaný priestor tlmičovej veže umožňuje jazdu aj vo veľmi náročnom teréne.

Pohonné ústrojenstvo RC auta Traxxas X-Maxx

Model X-Maxx je samozrejme vybavený homokinetickými nápravami, ktoré sú vyrobené z tvrdenej ocele. Nosiče kolies sú šesťhranné s priemerom 24 mm, ložiská kolies sú zabezpečené proti uvoľneniu pomocou svorky. Diferenciály majú štyri planetové prevody, sú utesnené a naplnené silikónovým olejom. Zmenou viskozity oleja v diferenciáloch možno meniť svornosť diferenciálov, a tým meniť terénne vlastnosti vozidla X-Maxx. Diferenciál je naplnený olejom s viskozitou 60000 cPs. Hriadele kolies sú vyrobené z hliníka. Model X-Maxx 8S je vybavený centrálnym diferenciálom a pružným spojom tlmiacim nárazy.

Systém absorpcie pohonu Cush

Inovatívny systém pohonu Cush využíva špeciálnu časť vybavenú elastomérovými silentblokmi, ktoré absorbujú nárazy motora. Systém nahrádza treciu spojku a umožňuje efektívnejší a spoľahlivejší pohon bez zložitého nastavovania.

Upevnenie motora a chladiča s ventilátormi

Všetky časti pohonu sú pod krytmi, novinkou je systém montáže motora. Motor má taký vysoký krútiaci moment, že je k podvozku pripevnený 4 skrutkami. Na zmenu prevodového pomeru je v podvozku niekoľko otvorov, takže lôžko motora stačí priskrutkovať do správnych otvorov.

Pre maximálnu účinnosť a nekonečnú zábavu je motor vybavený pasívnym rebrovaným chladičom a dvoma ventilátormi.

Ovládanie servopohonom

Ovládanie je realizované pomocou robustného, digitálneho serva Traxxas - TRA2085. Servo maxi veľkosti má krútiaci moment 26 kg.cm, rýchlosť 0,16 s/60°. Nylonové prevody. Dvojité guľôčkové ložiská na hriadeli tisíckorunového serva pre presnú prevádzku. Vodotesná* konštrukcia. Účinné chladenie serva zabezpečuje centrálny chladič.

Výkonný bezkartáčový motor Velineon 1200XL

Výkonný bezsenzorový striedavý motor Velineon 1200XL poskytuje vďaka svojej 4-pólovej konštrukcii veľmi plynulú prevádzku. Vynikajúci odvod tepla zabezpečuje kovové telo motora. Pozlátené 6,5 mm konektory, 1275 kV a 5 mm výstupný hriadeľ.

Riadiaca jednotka VXL-8S

RC model auta je vybavený elektronickým striedavým regulátorom VXL-8S. Vstupné napätie 4, 6 alebo 8 článkov LiPo (max. 33,6 V). Jednoduché nastavenie jedným tlačidlom. LED indikácia stavu. Odvádzanie tepla pomocou masívneho chladiča a ventilátora. Konštrukcia odolná voči vode*. Pozlátené 6,5 mm konektory. 2-stupňová detekcia nízkeho napätia LiPol batérie, tepelná ochrana a ochrana proti prepätiu.

3 režimy jazdy:
 • Športový režim - vpred / brzda / vzad
 • Pretekársky režim - vpred / brzda
 • Tréningový režim - 50 % vpred / brzda / 50 % vzad

Regulátor je vybavený portom na pripojenie originálneho príslušenstva, ako je napríklad LED osvetlenie.

Traxxas TQi prijímač

RC prijímač Traxxas TQi 5 kanálov. TSM s telemetriou pre vysielače Traxxas TQi. Jednoduché používanie, párovanie pomocou tlačidla. LED indikácia stavu. V prijímači sú integrované 3-osové MEMS senzory na zistenie polohy prijímača.

päťkanálový prijímač je vybavený aj dvoma konektormi na pripojenie telemetrických snímačov RPM (otáčky) a V/T (napätie/teplota).

Okrem toho je možné k 4-kolíkovému konektoru pripojiť rozširujúci modul telemetrie, ktorý umožňuje pripojiť až 6 ďalších snímačov vrátane vysoko presného snímača rýchlosti GPS.

RC súprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Spoločnosť Traxxas pripravila úplne nový rad dvojkanálových RC súprav s pripojením Bluetooth. Modul Bluetooth (predáva sa samostatne), umožňuje prepojiť RC model s prehľadnou grafickou aplikáciou Traxxas Link, ktorú si môžete zadarmo nainštalovať do svojho smartfónu.

Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia Apple je k dispozícii zadarmo v AppStore a aplikácia pre zariadenia Google Android je zadarmo na GooglePlay.

Aplikácia Traxxas Link je výkonná aplikácia, ktorá vám poskytuje úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením vášho RC modelu Traxxas s úžasným vizuálnym spracovaním a absolútne presnými nastaveniami. Aplikácia Traxxas Link dokáže v reálnom čase zobrazovať telemetrické údaje poskytované modelom, ako sú rýchlosť, otáčky, teplota, napätie batérie a náklon modelu (poskytovaná telemetria sa líši v závislosti od konkrétneho typu modelu). Nastavenia RC modelu možno zdieľať a môžete vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľa, napríklad deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je štandardnou funkciou spoločnosti Traxxas.

Možnosti telemetrie sa líšia v závislosti od modelu. Na získanie telemetrických údajov môže byť potrebné nainštalovať telemetrické snímače. Kompatibilné telemetrické diely s týmto modelom nájdete v časti "Príslušenstvo - Telemetria". Ďalšie informácie o inštalácii telemetrie nájdete tu.

Telemetria v reálnom čase

Tento exkluzívny regulátor s pokročilou elektronikou je vybavený na telemetrické merania v reálnom čase. Pomocou bezdrôtového modulu Bluetooth (predáva sa samostatne) a aplikácie Traxxas link je možné sledovať rýchlosť, otáčky motora a napätie batérie, a to priamo v reálnom čase na vašom telefóne. Riadiaca jednotka poskytuje telemetrické údaje a nie sú potrebné žiadne ďalšie snímače.

Traxxas Stability Management

Systém Traxxas Stability Management (TSM ) umožňuje nielen zažiť výkon, rýchlosť, zrýchlenie a zatáčanie pri extrémnych rýchlostiach, ale zaručuje oveľa jednoduchšie riadenie a ovládanie na klzkých povrchoch, ako je prach, hladký betón alebo dokonca ľad a sneh.

V prijímači sa nachádza 3-osový gyroskop a akcelerometer MEMS, ktorý vyhodnocuje pohyb modelu rádovo 100-krát za sekundu a vhodnými vstupmi do riadenia predných kolies koriguje smer jazdy modelu. Traxxas TSM neobmedzuje výkon motora - máte 100 % kontrolu nad výkonom motora. Algoritmy sú vyladené pre každý model zvlášť. Úroveň asistencie sa nastavuje pomocou multifunkčného ovládača na vysielači, prípadne pomocou aplikácie Traxxas Link.

Automatické otáčanie na kolesá

Funkcia samopravenia sa aktivuje na diaľku prostredníctvom vysielača, rýchlym pridaním plynu a brzdením sa model postupne rozkýve a otočí späť na kolesá.

Funkcia je neúčinná pri použití plne nabitých 4S LiPo batérií.

Rozdiely medzi modelmi X-Maxxes 6S a 8S
 • X-Maxx 8S je vybavený regulátorom VXL-8S, motor je chladený ventilátorom
 • X-Maxx 8S je vybavený centrálnym diferenciálom a tlmiacim prvkom.
 • Model X-Maxx 8S má robustnejšie poloosi, hriadele kolies a pohon diferenciálu
Vlastnosti RC modelu auta Traxxas X-Maxx
 • X-Maxx-8S je najväčší a najvýkonnejší Monster Truck od spoločnosti Traxxas
 • X-Maxx-8S dosahuje rýchlosť až 80 km/h (pri napájaní 2x 4 článkami LiPo)
 • Množstvo inovatívnych funkcií modelu, ako sú revolučné uchytenia karosérie, uchytenia motora, pevné hliníkové nápravy kolies, ľahký a zároveň pevný podvozok z priestorového kompozitu
 • Výkonný pohonný systém auta pozostáva z motora Velineon 1600XL a regulátora VXL-6S, auto jazdí rýchlosťou až 55 km/h!
 • Obrie pneumatiky s priemerom 20 cm
 • Oceľové nápravy CVD na pohon kolies modelu
 • Nové masívne nastaviteľné olejové tlmiče Traxxas GTX s 5,2 mm piestnymi tyčami na presnú jazdu v teréne
 • Najnovšia RC súprava Traxxas TQi
 • RC prijímač Traxxas TSM so stabilizáciou
 • Vodotesné* servo riadenia má krútiaci moment 26 kg/cm, rýchlosť 0,16 s/60° a je vybavené chladičom na účinný odvod tepla z elektroniky

* Informácie o špecifikácii vodotesnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky týkajúce sa prevádzky vo vlhkom prostredí nájdete na blogu.

Odporúčaný nákup

Na sprevádzkovanie modelu potrebujete 4x AA batérie do vysielača, 2x pohonné batérie a nabíjačku pre pohonné batérie .

Odporúčané batérie LiPo

Model je možné prevádzkovať na dvojicu 3 alebo 4 článkových LiPo batérií.

 • Pre vyšší výkon a dlhší čas prevádzky je vhodné použiť dvojicu batérií Traxxas 4S LiPo 14,8 V 6700 mAh 25C iD
 • Pre vyšší výkon je vhodné použiť dvojicu batérií Traxxas 4S LiPo 14,8V 5000mAh 25C iD
 • Pre bežné jazdenie dvojica batérií Traxxas 3S LiPo 11,1V 6400mAh 25C iD
Odporúčané nabíjačky Traxxas

Univerzálne nabíjačky Traxxas možno použiť na nabíjanie batérií Traxxas LiPo a NiMH. Nabíjačky Traxxas predstavujú jednoduchý a bezpečný spôsob nabíjania batérií. Traxxas používa jedinečný systém iD, takže si môžete byť vždy istí, že všetko zapojíte jednoducho a bezpečne. V konektore batérie je integrovaný čip, ktorý nabíjačka Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za vás všetky parametre nabíjania batérie. Viac informácií nájdete tu.

Univerzálne nabíjačky pre batérie LiPo do 4S

 • Nabíjačka Traxxas EZ-Peak Plus 4S 75W s jedným výstupom
 • Nabíjačka Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedným výstupom a BlueTooth pripojením telefónu
 • Traxxas EZ-Peak Live 2x100W nabíjačka s 2 výstupmi a BlueTooth pripojením na telefón
Bezdrôtové pripojenie k telefónu

Pridaním modulu Bluetooth k vysielaču získate funkciu bezdrôtového pripojenia vášho RC modelu k aplikácii Traxxas Link, ktorú si môžete zadarmo nainštalovať do svojho telefónu. Na pripevnenie telefónu k vysielaču odporúčame držiak na telefón.

Prehľadná grafická aplikácia uľahčuje nastavenie modelu. Aplikácia dokáže zobraziť aj telemetriu poskytovanú modelom. Možnosti telemetrie pre konkrétne modely sú uvedené v našom príspevku na blogu Telemetria pre RC modely Traxxas.

LED osvetlenie

Kompletná sada LED osvetlenia urobí z vášho modelu skutočný skvost. Osvetlenie obsahuje prednú LED lištu nárazníka, zadnú multifunkčnú brzdovú lištu, napájací modul a montážne príslušenstvo.

LED osvetlenie môžete zapínať/vypínať a konfigurovať pomocou mobilnej aplikácie Traxxas Link. Na pripojenie aplikácie Traxxas Link je potrebný voliteľný modul TRA6511 Bluetooth. Viac informácií nájdete tu.

WideMaxx Širší rozchod kolies

Nová súprava WideMaxx, ktorá je k dispozícii v rôznych farebných variantoch, rozchod kolies rozširuje o 60 mm. Vďaka tomu je X-Maxx stabilnejší a umožňuje ešte agresívnejšiu jazdu.

Príslušenstvo na každodenné používanie

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky, silikónový olej do tlmičov a sadu skrutkovačov. Z našej ponuky odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia na autá.

Lepidlo na skrutky sa používa na potiahnutie závitov alebo hlavy skrutky, čím sa zafixuje a zabráni sa uvoľneniu skrutkového spoja vplyvom vibrácií spôsobených jazdou. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje ľahké uvoľnenie skrutkového spoja s primeraným krútiacim momentom bez poškodenia hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto prilepenú skrutku nemusí byť možné uvoľniť!

Lepidlo na pneumatiky sa používa na prilepenie pneumatík k ráfiku disku. Vždy sa uistite, že je pneumatika pevne prilepená k ráfiku disku po celom obvode! Ak pneumatika nie je prilepená po celom obvode, môže sa roztrhnúť. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré dokáže lepiť materiály, ako je guma alebo nylon, a zároveň je po vytvrdnutí lepidla pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo - po vytvrdnutí nie je pružné a v pneumatike by sa postupne vytvorili praskliny okolo ráfikov!

Občas je potrebné pridať silikónový olej do tlmičov modelu. Pri bežnej prevádzke dochádza len k miernym únikom silikónového oleja po piestnych tyčiach tlmičov. Ak je povrch piestnych tyčí tlmičov alebo stav tesnení v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú takzvané opravné súpravy. V sortimente tuningových dielov sa pre všetky tlmiče dodávajú piestne tyče s extrémne tvrdým TiN (nitrid titánu) povlakom. Piestne tyče s TiN povlakom sú ľahko rozpoznateľné vďaka svojej zlatozelenej farbe.

Dodatočné parametre

Kategória: Traxxas
Záruka: 2 roky
Batérie: 2 x 3 alebo 4 články LiPo min. 5000 mAh
Kolesá: X-Maxx s priemerom 20 cm
Typ: Monster Truck
Vysielač: Traxxas TQi
Výška: 350 mm
Stupnica: 1:5
Dĺžka: 779 mm
Šírka: 540 mm
Rozvor: 480 mm
Svetlá výška podvozku: 102 mm
Hmotnosť: 8.66 kg
Disk: pOHON 4WD
Prijímač: Traxxas TSM so stabilizáciou TSM
Motor: Velineon 1200XL
Čas cesty: 30 až 35 minút na 2x Traxxas 14,8 V 6750 mAh LiPo batériu
Rýchlosť: 80 km/h s voliteľným pastorkom
Servo: Traxxas 2085
Podvozok: Plastové
Priestor pre batérie: 197 mm x 51,5 mm x 44 mm

Dirt Domination 2018

Jízda s pádlovými pneumatikami

Ukázka jízdy 1

Ukázka jízdy 2

Ukázka jízdy 3

Ukázka jízdy 4

X-Maxx v zelené barvě

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: