DJI - Mavic Air (Arctic White)

Kód: DJIM0254
Novinka Tip
Značka: DJI
849 € –12 %
profesionálny dron
849 € –12 % 749 €
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
13.12.18
DJI Mavic Air bol vyrobený preto, aby bol všade tam, kde na vás čaká dobrodružstvo. Malý, skladací dron je vybavený 4K kamerou umiestnenou na 3-osom stabilizátore, výkonný senzorový systém FlightAutonomy 2.0 a letovú dobou 21 minút s možnosťou ovládania pomocou vysielača, alebo mobilného telefónu, alebo pomocou gest. Hmotnosť modelu je 430g.
 
 

Detailné informácie

Podrobný popis

 Konštruktérsky a dizajnový zázrak - to je Mavic Air, ktorý bol skonštruovaný preto, aby vás nasledoval za akýmkoľvek dobrodružstvom. Preberá to najlepšie od dronov radu Mavic, je ľahko prenosný, skladací a dosahuje špičkových letových vlastností a funkcionality pre neobmedzené objavovanie.

kl

 

TIP NA ČLÁNOK:

http://blog.aeromodel.sk/mavic-air-dych-beruci-zazitok-ktory-sa-vam-zmesti-do-vrecka/

 

Mavic Air je vybavený tým najlepším, čo si možno u multikoptéry tejto veľkosti predstaviť:

  • 3-osý stabilizovaný záves kamery
Mavic Air je najlepšie prenosný dron od DJI s 3-osým mechanickým stabilizovaným závesom, ktorého uhlový rozsah vibrácií bol znížený na 0.005 °. Trojuholníkové usporiadanie tlmičov vibrácií pomáha vytvárať ešte stabilnejšie zábery.
  • 4K 100 Mbps video
Mavic Air natáča videá v neuveriteľnom rozlíšení 4K pri 30 fps a dátovým tokom 100 Mbps, zachytáva tak každý moment v UHD kvalite.
  • 32 MP sférická panorámy
Okrem horizontálnych, vertikálnych a 180 ° panorám vie Mavic Air skladať 25 obrázkov počas ôsmich sekúnd a vytvárať krištáľovo čisté 32 MP sférické panorámy. Prezerajte si fotky z úplne pohlcujúcej perspektívy okuliarov DJI Goggles.
  • Slow-motion video
Vďaka podpore 1080p záznamu pri 120 fps Mavic Air zachytí všetky vaše neuveriteľne rýchle dobrodružstvá.
  • HDR fotografie
Nové HDR algoritmy vám pomôžu získať správne nastavenie expozície, inteligentne, podľa svetelných podmienok. Preexponované alebo tmavé miesta sú sprocesované pre vernejšie podanie prechodov medzi tieňmi a osvetlenými miestami, DSP akcelerácia zároveň umožňuje zábery zhotovovať efektívnejšie.
  • 8 GB vnútorného úložiska
Okrem slotu pre Micro SD kartu je Mavic Air vybavený 8 GB vnútorným úložiskom, na ktoré môžete priamo ukladať fotografie a videá a exportovať ich z lietadla cez port USB 3.0 typ C.
 
 

Malý, skladný
Ramená dronu Mavic Air splývajú s aerodynamickým trupom a vyjadrujú tak geometrickú presnosť lietadla. Výstuhy z horčíkových zliatin chráni sedem palubných kamier, zadné výduchy efektívne odvádza teplo a primárne kamera so stabilizovaným závesom je zapustená a lepšie chránená. Mavic Air je rovnako vysoký a široký ako smart telefón, je tak ľahko prenosný a posúva tak hranice možností dronov tejto veľkosti.

Skladací diaľkový ovládač
Dedikovaný diaľkový ovládač využíva skladaciu, nízkoprofilovú a ergonomickú konštrukciu pre maximálne pohodlie pri upevnení a držaní smart telefónu. Odnímateľná riadiacu páku možno uložiť vnútri ovládača pre pohodlnejšie prenášanie.

 

Mavic Air je vybavený veľkým množstvom automatických režimov, ktoré vám umožnia vytvárať zábery v profesionálnej kvalite:

  • ActiveTrack
Funkcia ActiveTrack môže vnímať až 16 voliteľných subjektov súčasne, umožňuje vám tak vybrať ten správny subjekt pre sledovanie. S vyššou sledovacou presnosťou a väčšími možnosťami pre použitie môže ActiveTrack sledovať ciele keď beží alebo pri jazde na bicykli.
  • QuickShots
Zvoľte si zo šiestich režimov QuickShots - Rocket, Dronie, Circle, Helix, Asteroid a Boomerang. Všetky sú na dosah ruky a zaobstarajú Vám dychberúce zábery, bez toho aby ste museli rozmýšľať ako taký záber natočiť. Svoje videá môžete okamžite zdieľať na sociálnych sieťach pomocou aplikácie DJI GO 4.
  • SmartCapture
Zábavná, jednoduchá a intuitívna, taká je funkcia SmartCapture, ktorá ponúka nový a interaktívny spôsob riadenia Mavic Air pomocou rúk. S dronom Vzlietnite a Pilotujte ho pomocou gest, videá a fotografie tak môžete robiť aké budete chcieť.
  • TapFly
Ak sa chcete sústrediť na jeden záber, v aplikácii DJI GO 4 zvoľte funkciu TapFly, ktorá vás nechá letieť kamkoľvek budete chcieť, bez toho aby ste museli riadiť dron. Stačí len kliknúť na miesto, kam chcete letieť a dron poletí úplne bezpečne sám.
 
 

Bezpečnosť letu je založená na najmodernejších technológiách FlightAutonomy 2.0 a Vizuálny inerciálny merač kilometrov VIO:

  • FlightAutonomy 2.0
Výkonný systém senzorov FlightAutonomy 2.0 využíva pokročilú technológiu VIO a jeho súčasťou je primárna kamera so stabilizovaným závesom, predné, zadné a dolné zdvojené obrazová čidlá, dolný infračervený systém pre vnímanie prekážok, redundantné IMU a zo skupiny výpočtových jadier. Spoločne zbierajú informácie o okolitom prostredí a prenášajú ich vysoko výkonné výpočtové jednotky na spracovanie za účelom vyhodnotenia presného visenia a optimálnych letových vlastností. Pokročilé asistenčné systémy pilota (APAS) letúna umožňujú aktívne prekonávať prekážky pred a za sebou. Objavovať veľkolepé dobrodružstvo nebolo nikdy tak jednoduché a bezpečné.
  • Vizuálne inerciálne meranie rýchlosti (VIO)
Kombinácia technológie VIO a nových algoritmov pre pozicovanie zdvojnásobila presnosť polohovania Mavica Air. Technológia VIO v reálnom čase vyhodnocuje rýchlosť a výšku lietadla a polohuje ho, dvojica kamier meria výšku letúna pri lete v akejkoľvek rýchlosti. Pracovný rozsah vizuálne pozičného systému je teraz 0.5 až 30 metrov. S technológiou VIO je Mavic Air schopný presnejšie visieť vo vnútri budov a lepšie reagovať na komplexné prostredie pri jemných pohyboch riadiacich pák.
  • Tvorba 3d mapy
Vďaka pokročilému systému pre vnímanie okolia sa Mavic Air dokáže orientovať s vysokou presnosťou a precíznosťou. Procesovanie informácií zo siedmich kamier vpredu, vzadu a zospodu lietadla spoločne s pokročilými infračerveným čidlom a IMU vytvára 3D mapu vnímaného okolia v reálnom čase, to výrazne zvyšuje celkovú bezpečnosť letu.
  • Pokročilé asistenčné systémy pilota (APAS)
APAS je výsledkom intenzívneho výskumu letových trás vykonávaného DJI. Užívatelia môžu pokračovať v lete vpred či vzad a APAS naplánuje vhodnú letovú trasu tak, aby Mavic Air prekážku automaticky obletel.
  • Redundantné systémy
Vedľa dvojice IMU je FlightAutonomy 2.0 vybavené ďalšími redundantnými systémy pre zvýšenie úrovne bezpečnosti Mavica Air. Vizuálne kompas asistuje navigačnému systému pre odhadnutie smeru letu pri zarušeniu samotného kompasu. Lietadlo je schopné úspešného polohovania aj v prípade, že správne funguje len jeden smer z popredných, zadných alebo spodných vizuálnych systémov. Dve sady algoritmov spájajú čidlá dvoch nezávislých hardvérových platforiem. Pri výskyte chyby v jednej sade algoritmov lietadlo plynule prejde na druhý pár a obnoví nerušenú prevádzku.
  • Spoľahlivejší návrat domov (RTH)
Rozšírenie existujúceho systému RTH zaistí najbezpečnejšiu letovú trasu pre Mavic Air pri RTH. Tej je dosiahnuté vďaka zaznamenávaniu letovej trasy v reálnom čase, pri strate signálu je potom lietadlo navádzaná späť domov a súčasne sa vyhýba všetkým prekážkam, ktoré rušia prenos, potom obnoví spojenie s ovládačom. Keď Mavic Air detekuje prekážku, vyhodnotí vhodnú obletovať trasu v závislosti na výške letu. Lietadlo porovnáva obrazy povrchu pod sebou s tými, ktoré vydal pri štarte pre zvýšenie presnosti pristátia. Pri automatickom pristátí Mavic Air skenuje povrch v mieste pristátia v reálnom čase, v prípade detekcie prekážky alebo vody v mieste pristátia používateľa varuje.
 

Dychberúci zážitok z letu zažijete kedykoľvek vzlietnete s Mavic Air do vduchu:

  • Akumulátory
Inteligentná letová batéria pre Mavic Air sú vyrobené z lítia s vysokou hustotou a umožňujú tak naozaj dlhý let, až 21 mínu, pre všetky vaše potreby.
  • Pohonný systém
Využitie FOC sínusové pohonnej sústavy elektronických regulátorov otáčok umožňuje plynulejšiu komutáciu motorov Mavica Air a vyššiu celkovú efektivitu motorov i regulátorov. Zažite adrenalín a napätie z letu prvej triedy medzi dronom s rýchlosťami dosahujúcimi až 68.4 kmh v režime Sport.
  • Vylepšený WiFi prenos videa
Nový systém Wi-Fi prenosu videa podporuje dve frekvenčné pásma 2.4 / 5.8GHz a 720p živý náhľad na vzdialenosť až 4 km v norme FCC, alebo 2 km v norme CE (v SR je povolená iba norma CE) .Pre FPV let spárujte Mavic Air a DJI Goggles, Vzlietnite k nebu a zažite skutočne pohlcujúci zážitok.

 

Podporované SD karty:

16G 
Sandisk Extreme 
Kingston 16GB SDHC-I SDCAC / 16GB

32G 
Sandisk Extreme V30 
Sandisk Extreme V30 A1 
Sandisk Extreme V30 Pro A1

64G 
Sandisk Extreme V30 A1 
Sandisk Extreme Pro V30 A1

128G 
Sandisk Extreme V30 A1 
Sandisk Extreme Plus V30 A1

Podporované systémy a zariadenia

Verzia iOS v4.1.5. 
Vyžaduje iOS 9.0 alebo novší. Kompatibilný s iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + Mobilné, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi-Fi + Mobilné, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + Mobilné, iPad mini 3, iPad mini 3 Wi-Fi + Mobilné, iPad mini 4 a iPad mini 4 Wi-Fi + Mobilné. Táto aplikácia je optimalizovaná pre iPhone 7, iPhone 7 Plus.

Android verzie v4.1.4. 
Android verzia 4.4.0 alebo novšia. Kompatibilný s Samsung S8, Samsung S7, Samsung S7, Samsung S6, Samsung S5, Samsung NOTE4, Samsung NOTE3, Samsung tabuľky 705c, Ascend Mate 9, Ascend Mate 7, Huawei P10 Plus, Huawei Honor 8, Huawei P8 Max,, Xiao 5 , Google Nexus 6, Nexus 9, Google Nexus 7 II, LG V20.

Podpora ďalších dostupných zariadení je vo fáze testovania a ich vývoj pokračuje.

Obsah balenia:

 • Mavic Air
 • Diaľkový ovládač
 • 1x akumulátor
 • Nabíjač s káblom 220V
 • 8x vrtule
 • Súprava ochranných oblúkov
 • 3x kábel pre pripojenie mobilného telefónu (Lightning, Micro USB, USB Type-C)
 • Kryt stabilizátora
 • Komunikačný kábel USB 3.0 Type-C
 • USB adapter
 • Prepravné puzdro
 • Ovládacia kniple (pár)

 

lietadlo

vzletová hmotnosť 430 g
Rozmery Zložený: 
168 × 83 × 49 mm (d × š × v) 
Rozložený: 
168 × 184 × 64 mm (d × š × v)
uhlopriečna veľkosť 213 mm
Maximálna rýchlosť stúpania 4 m / s (S - režim [1] ) 
2 m / s (P - režim) 
2 m / s (Wi-Fi režim)
Maximálna rýchlosť klesania 3 m / s (S - režim [1] ) 
1.5 m / s (P - režim) 
1 m / s (Wi-Fi režim)
Maximálna rýchlosť (pri hladine mora, bezvetrie) 68.4 kmh (S - režim [1] ) 
28.8 kmh (P - režim) 
28.8 kmh (Wi-Fi režim)
Maximálna prevádzková výška nad hladinou mora 5000 m
Maximálny letový čas (bezvetrie) 21 minút (pri stálej rýchlosti 25 kmh)
Maximálny čas visenie (bezvetrie) 20 minút
Maxiální dolet (bezvetrie) 10 km
Maximálny odpor vzduchu 29 - 38 kmh
Maximálny uhol klopenie 35 ° (S - režim [1] ) 
15 ° (P - režim)
Maximálna uhlová rýchlosť 250 ° / s (S - režim [1] ) 
250 ° / s (P - režim)
Rozsah prevádzkovej teploty 0 ° C - 40 ° C
prevádzkové frekvencie 2.400 - 2.4835 GHz 
5.725 - 5.850 GHz
Výkon vysielača (EIRP) 2.400 - 2.4835 GHz 
FCC: ≤28 dBm 
CE: ≤19 dBm 
SRRC: ≤19 dBm 
MIC: ≤19 dBm 

5.725 - 5.850 GHz 
FCC: ≤31 dBm 
CE: ≤14 dBm 
SRRC: ≤27 dBm
GNSS GPS + GLONASS
Rozsah presnosti visenie Vertikálne: 
± 0.1 m (s VPS) 
± 0.5 m (s GPS) 

Horizontálne: 
± 0.1 m (s VPS) 
± 1.5 m (s GPS)
vnútorné úložisko 8 GB

Systém vnímania prekážok

predné Rozsah presného merania: 0.5 - 12 m 
Detekovateľný rozsah: 0.5 - 24 m 
Efektívne rýchlosť pre vnímanie: ≤ 8 m / s 
Zorný uhol (FOV): Horizontálne 50 °, Vertikálne ± 19 °
zadné Rozsah presného merania: 0.5 - 10 m 
Detekovateľný rozsah: 0.5 - 20 m 
Efektívne rýchlosť pre vnímanie: ≤ 8 m / s 
Zorný uhol (FOV): Horizontálne 50 °, Vertikálne ± 19 °
dolná Výškový rozsah: 0.1 - 8 m 
Prevádzkový rozsah: 0.5 - 30 m
prevádzkové prostredie Predné: 
Povrchy s čitateľným vzorom a zodpovedajúcim osvetlením (lux> 15) 

Zadné: 
Povrchy s čitateľným vzorom a zodpovedajúcim osvetlením (lux> 15) 

Dolné: 
Povrchy s čitateľným vzorom a zodpovedajúcim osvetlením (lux> 15) a difúznej odrazivosťou (> 20%)

Diaľkové ovládanie

prevádzkové frekvencie 2.400 - 2.4835 GHz 
5.725 - 5.850 GHz
Maximálna vzdialenosť prenosu (bez prekážok a okolitého rušenia) 2.400 - 2.4835 GHz: 
FCC: 4000 m 
CE: 2000 m 
SRRC: 2000 m 
MIC: 2000 m 

5.725 - 5.850 GHz: 
FCC: 4000 m 
CE: 500 m 
SRRC: 2500 m
Rozsah prevádzkovej teploty 0 ° C - 40 ° C
Výkon vysielača (EIRP) 2.400 - 2.4835 GHz: 
FCC: ≤26 dBm 
CE: ≤18 dBm 
SRRC: ≤18 dBm 
MIC: ≤18 dBm 

5.725 - 5.850 GHz: 
FCC: ≤30 dBm 
CE: ≤14 dBm 
SRRC: ≤26 dBm
batérie 2970 mAh
Prevádzkové prúd / napätie 1400 mA ~ 3.7 V (Android) 
750 mA ~ 3.7 V (iOS)
Veľkosť podporovaných mobilných zariadení Maximálna dĺžka: 160 mm 
Podporovaná hrúbka: 6.5-8.5 mm
Podporované typy portov Lightning, Micro USB (Type-B), USB-C

nabíjač

vstup 100 - 240 V, 50/60 Hz, 1.4 A
výstup Hlavné: 13.2 V ~ 3.79 A 
USB: 5 V ~ 2 A 
napätie 13.2 V
Menovitý výkon 50 W

APP

Systém prenosu videa Vylepšená Wi-Fi
Názov DJI GO 4
Kvalita živého náhľadu Diaľkový ovládač: 
720p @ 30fps 
Mobilné zariadenia: 
720p @ 30fps 
DJI Goggles: 
720p @ 30fps
Oneskorenie (závisí na okolitých podmienkach a mobilnom zariadení) 170 - 240 ms
Požadovaný operačný systém iOS v9.0 alebo vyšší 
Android v4.4 alebo vyšší

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie [1] Pre zobrazenie je potrebné diaľkový ovládač.

stabilizovaný záves

mechanický rozsah Klopenie: -100 ° to 22 ° 
Klonenie: -30 ° to 30 ° 
Otáčanie: -12 ° to 12 °
ovládateľný rozsah Klopenie: -90 ° až 0 ° (predvolené nastavenie) 
-90 ° až + 17 ° (rozšírené)
stabilizácia 3-osá (klopenie, klonenie, otáčanie)
Maximálna ovládateľná rýchlosť (nakláňanie) 120 ° / s
Uhlový rozsah vibrácií ± 0.005 °

kamera

snímač 1 / 2.3 "CMOS 
Efektívne pixely: 12 MP
objektív FOV: 85 ° 
35 mm ekvivalent: 24 mm 
Svetelnosť: f / 2.8 
Ostřící vzdialenosť: 0.5 m to ∞
rozsah ISO Video: 
100 - 1600 (auto) 
100 - 1600 (manuál) 

Foto: 
100 - 1600 (auto) 
100 - 3200 (manuál)
rýchlosť uzávierky Elektronická uzávierka: 8 - 1 / 8000s
veľkosť fotografií 4: 3: 4056 × 3040 
16: 9: 4056 × 2280
fotografické režimy Jedna snímka 
HDR 
Sekvenčné: 3/5/7 snímok 
Automatický expozičný bracketing (AEB): 3/5 snímok po krokoch 0.7EV 
Intervalové: 2/3/5/7/10/15/20/30/60 s
rozlíšenie videa 4K Ultra HD: 3840 × 2160 24/25 / 30p 
2.7km: 2720 × 1530 24/25/30/48/50 / 60p 
FHD: 1920 × 1080 24/25/30/48/50/60 / 120P 
HD 1280 × 720 24/25/30/48/50/60 / 120P
Maximálny dátový tok videa 100Mbps
Podporovaný súborový systém FAT32
formát fotografií JPEG / DNG (RAW)
formát videa MP4 / MOV (H.264 / MPEG-4 AVC)

Riadenie mobilným zariadením

prevádzkové frekvencie 2.400 - 2.4835 GHz 
5.725 - 5.850 GHz
Maximálny dosah prenosu (bez prekážok a okolitého rušenia) Vzdialenosť: 80 m 
Výška: 50 m

Inteligentná letová batéria

kapacita 2375 mAh
napätie 11.55 V
Maximálne nabíjacie napätie 13.2 V
typ LiPo 3S
energia 27.43 Wh
hmotnosť 140 g
Rozsah nabíjacích teplôt 5 ° C - 40 ° C
Maximálny nabíjací výkon 60 W

Podporované SD karty

Podporované SD karty microSD 
Class 10 alebo UHS-1
Odporúčané microSD karty 16G 
Sandisk Extreme 
Kingston 16GB SDHC-I SDCAC / 16GB 
32G 
Sandisk Extreme V30 
Sandisk Extreme V30 A1 
Sandisk Extreme V30 Pre A1 
64G 
Sandisk Extreme V30 A1 
Sandisk Extreme Pro V30 A1 
128G 
Sandisk Extreme V30 A1 
Sandisk Extreme Plus V30 A1 
 

Dodatočné parametre

Kategória: RC Drony
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: